Bydgoski Kalendarz Biegowy

19. Nocny Maraton Kanału BydgoskiegoData: 2024-06-15 21:00:00
Typ: bieg
Dystans: 21, 25.32, 29.54, 30.76, 37.98, 42.195km
Organizator: KS Gwiazda
Start: KS Gwiazda
Opłata: 89-129 zł

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!

Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.

To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.

Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 6. dystansach!

Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy.

Andrzej Derfert Director of Night Ghosts15 czerwca 2024 r. (sobota) - start biegu o godzinie 21:00,
16 czerwca 2024 r. (niedziela) – wyłączenie pomiaru czasu o godzinie 03:00,
Biuro zawodów - KS „Gwiazda”, Bydgoszcz, ul. Bronikowskiego 45.

Strona organizatora
Fanpage organizatoraBydgoski Kalendarz Biegowy