Bydgoski Kalendarz Biegowy

Odlotowa 5Data: 2022-04-03 11:00:00
Typ: bieg
Dystans: 5 km
Organizator: AMS, Budstol Invest, Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
Start: Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
Opłata: bd

Bieg jakiego w regionie jeszcze nie było – już 3 kwietnia na drodze startowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, wystartują nie tylko samoloty lecz także miłośnicy biegania i aktywnego spędzania czasu. Ta historyczna „operacja” rozpocznie się o godzinie 11.00 - bieg „Odlotowa 5”!

Prosta, utwardzona i płaska trasa to idealna okazja do wspólnego startu profesjonalistów jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają biegową przygodę i samotnie pokonują kilometry. Dystans 5km zapewne dla wielu uczestników zakończy się poprawieniem życiowego rezultatu w iście odlotowym stylu. Prócz samego startu na biegaczy czeka szereg dodatkowych atrakcji i wrażeń związanych z lokalizacją wydarzenia.

- Każdego dnia, z Portu Lotniczego Bydgoszcz startują samoloty, pokonując setki, a nawet tysiące kilometrów. W niedzielę 3 kwietnia z Lotniska Bydgoszcz wystartują także setki biegaczy – każdy z nich w innym celu, jedni by pobić życiowy rekord, inni by rozpocząć biegową przygodę. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – „Odlotowa5” to idealna okazja, by spojrzeć na regionalne lotnisko z innej perspektywy. Bieg po drodze startowej to prawdziwa gratka nie tylko dla amatorów biegania, także dla pasjonatów lotnictwa.

Organizatorami tego historycznego wydarzenia są Akademia Mistrzów Sportu oraz Budstol Invest, którzy już teraz ogłosili uruchomienie systemu rejestracji uczestników, które zaplanowane jest na dzień 1 lutego. W biegową podróż na pokładzie „Odlotowej 5” zarezerwowanych jest prawie 1000 miejsc "boardingowych” dla uczestników, dlatego warto zapamiętać tę datę i w odpowiednim czasie dokonać rejestracji. Na zwycięzców Open jak i odpowiednich kategorii wiekowych przewidziano liczne nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

- Dystans jak nazwa wskazuje to 5km, dlatego jest to bieg dla każdego, po równej, płaskiej powierzchni. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy podoła i czy przebiegnie 5km w swoim rekordowym czasie, to zapraszamy do AMS na treningi przygotowujące. Ułożymy, plan specjalnie dla Ciebie. By lepszym Być... – mówi Jacek Lewandowski z Akademii Mistrzów Sportu.

Zachęcamy do śledzenia najświeższych informacji na facebook.com/odlotowa5.

Strona organizatora
Fanpage organizatoraBydgoski Kalendarz Biegowy