Bydgoski Kalendarz Biegowy

Sztafeta biegowa Bydgoszcz, Toruń - PuckData: 2020-02-07 09:00:00
Typ: bieg
Dystans: ok. 240 km
Organizator: Samorząd Woj. Kujawsko-Pomorskiego
Start: Rynek w Starym Fordonie
Opłata: bezplatny

7 lutego, jednocześnie z Bydgoszczy i Torunia, wystartuje bieg sztafetowy do Pucka, organizowany z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. Uczestnicy pokonają trasę o długości około 240 kilometrów.

 

Myślę, że bieg sztafetowy to dla aktywnych mieszkańców regionu dobra forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe do udział w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Start biegu zaplanowano na piątek 7 lutego w dwóch stolicach regionu. Uczestniczyć w nim będzie dziesięć drużyn biegackich, które będą się składać z ośmiu zawodników (każdego zawodnika należy zgłosić indywidualnie). Biegacze spotkają się w Unisławiu (powiat chełmiński) i stamtąd pobiegną do Pucka. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach 100-lecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Pierwszy etap liczy około 83 kilometrów i startować będzie w nich trzech przedstawicieli drużyn, drugi etap to około 86 kilometrów (trzech przedstawicieli), trzeci to 70 kilometrów, które zostaną pokonane przez dwóch biegaczy z każdej drużyny.  Łącznie trasa wynosi około 240 kilometrów. Zgodnie z regulaminem, organizator, Urząd Marszałkowski, zapewnia uczestnikom wyżywienie i nocleg.

 

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

 

źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Strona organizatora
Fanpage organizatoraBydgoski Kalendarz Biegowy